Sinise valguse ohud: kuidas kaitsta oma silmi?

Digiseadmed on igapäevaelus olulised, kuid paljud inimestest ei tea midagi sinise valguse mõjust silmadele. Seadmeid vahetades ja piksiletst koosnevaid tähti vaadates peavad silmad iga kord erinevate kaugustega kohanema. Õigete prilliläätsede kasutamine aitab silmi kahjulike mõjude eest kaitsta, lisaks ka parandada meie kehaasendit.

UV-kiirguse lähedal asub valgusspektri kahjulik lillakassinine osa. See tungib sügavale silma ja võib kahjustada silma võrkkesta. Meid ümbritsevas keskkonnas leidub üha enam sinise valguse allikaid – arvutid, nutitelefonid, tahvelarvutid, valgustid jm. Koostoime muude teguritega ja sinise valguse pikaajaline toime võib kaasa tuua tõsiseid nägemisprobleeme, sealhulgas maakula ealise degeneratsiooni (AMD).

Sinise valguse ohud pideval ekraanidega töötamisel:

  • digitaalne sündroom: hägune nägemine, ärritunud ja kuivad silmad, peavalud, kaela- ja seljavalud;
  • võib põhjustada depressiooni;
  • põhjustab ärkveloleku rütmi häireid (peamiselt unehäireid);
  • võib põhjustada lühinägevust, vananemisega seotud silmapõhja kärbumist (AMD) ja
    pöördumatut nägemisekaotust;
  • surub maha melatoniini tootmist, mis on uinumiseks vajalik hormoon.

EssiloriCrizal® Prevencia™ on pinnakate prilliläätsedele, mis pakub kaitset kahjuliku sinise valguse ja UV-kiirte vastu. Essilor on juhtivaid oftalmilise optika ettevõtteid maailmas. 2013. aastal tõi Essilor turule esimese pinnakatte prilliläätsedele, mis kaitseb silmi nii UV-kiirguse kui ka kahjuliku sinise valguse eest.

1. CrizalPrevencia blokeerib 20% kahjulikust lillakassinisest valgusest, mida kiirgavad päike, valgustid, ekraanid ja paljud muud kiirgusallikad.

2. CrizalPrevencia sisaldab Eye Sun ProtectorFactor (E-SPF 25) kaitset UV-kiirguse vastu, mis on 25 korda tõhusam, kui silmad ilma kaitseta.

Eyezen TM EPS monofokaalsed läätsed – esimesed prilliläätsed, mis on valmistatud ametroopidele ja emmetroopidele. Neid võib soovitada kõigile normaalnägemisega inimestele ning lühi- ja kaugnägijatele vanuses 20-50. Läätsed, mis on spetsiaalselt arendatud digitaalse maailma mugavaks kasutamiseks.

Läätsed on spetsiaalse minimaliseeritud moonutustega tugevuste üleminekuga, mis tagab mugava ekraanide vaatlemise terveks päevaks. Eyezen TM -iga on hõlpsam lugeda väikseid tähti ning hoida loomulikku kehaasendit nutitelefoni kasutamisel.

Ühendades Essilori Eyezen TM prilliläätsed Prevencia TM pinnakattega, tagate topelt kaitse sinise valguse eest ning mugavama silmade kohanemise lähitööl erinevate ekraanidega.

essilor eyezen
Öga prillid

Piltidel on prilliraamid ÖGA prilliklaasidega Essilor EyezenTM 0,4 Crizal® Prevencia™- erilised läätsed arvuti ja nutiseadmete kasutajale. Parem poolsel pildil on eriti hästi näha, kuidas kahjulik sinine valgus peegeldub tagasi klaasi pinnalt.Post navigation

Scroll to Top